Kızlık zarının tamiri için yapılan operasyonlara kızlık zarı ameliyatı adı verilmektedir. Peki, kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır? Kızlık zarı ameliyatı bu alanda uzman olan doktorlar tarafından yapılması durumunda son derece etkili bir operasyon olup günümüzde geliştirilen yeni yöntemler sayesinde yapay kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Kızlık zarı tamiri için iki seçenek sunulur. Bunlardan ilki kalıcı kızlık zarı tamiri ikincisi ise geçici kızlık zarı tamiri yöntemidir. Kalıcı kızlık zarı tamiri yönteminde kadının bu operasyonu takip eden 2 ay boyunca cinsel ilişkiye girmemesi gerekir. Bu nedenle düğüne yakın bir tarihte kızlık zarı tamiri yaptırmak isteyen kişilerin bu yöntemi tercih etmeleri önerilmez. Ancak flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri geliştirilen en iyi yöntemdir ve kesin kanama garantilidir. Çünkü bozulan kızlık zarı kenarlarında bulunan mukoza dokusu baştan oluşturulur.

Yani adeta bozulan kızlık zarı baştan oluşturulur ve yeniden bir kızlık zarı yapılır. Geçici kızlık zarı dikimi için ise ilişkiye girilecek tarihten 3-4 gün önce operasyonun yapılması yeterlidir. Acil kızlık zarı tamiri olarak ta anılan bu yöntemde mutlaka uzman bir doktorun operasyonu gerçekleştirmesi gerekir. Ama yine de hiçbir doktor bu yöntem için yüzde 100 kanama garantisi veremez. Burada kanalda minik dikişler kullanılarak kanama yaratması beklenir. Yani baştan zar oluşturulması söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir