Kızlık zarı tamiri günümüzde sıklıkla yapılan operasyonlar arasında yer almakta olup yapılan müdahale ile yapay kızlık zarı oluşturularak kadınların bekaret baskısına maruz kalmaları engellenmektedir. Bu sayede kadınların omuzlarına toplum tarafından yüklenen yoğun baskı hafifletilmekte ve kadınların mutlu evlilik yapmaları mümkün kılınmaktadır. Peki, kızlık zarı ameliyatı ne kadar?

Kızlık Zarı Fiyatı 

Kızlık zarı ameliyatı fiyatı farklı pek çok kritere bağlı olarak belirlenmektedir. Operasyonun fiyatını belirleyen en önemli etken seçilen yöntemdir. Bilindiği üzere kızlık zarı tamiri iki şekilde yapılmakta olup kalıcı kızlık zarı tamiri ile geçici kızlık zarı tamiri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Buna ek olarak kızlık zarı diken doktorlar ve kızlık zarı tamir eden hastaneler arasında da bariz bir fiyat farkı bulunur. Bu nedenle amaç burada kızlık zarı tamiri fiyatı için araştırma yapmak değil kızlık zarı tamirini garantili yapan bir merkez bulabilmek olmalıdır.

Kalıcı kızlık zarı tamiri ya da flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri geliştirilen en etkili yöntem olup bu yöntemde bozulan kızlık zarı etrafında bulunan dokular kullanılarak yeniden bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Yani yapay kızlık zarı yapılarak kanama garantili kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Zaten pek çok sağlık merkezinde artık bu yöntem uygulanmakta olup lazerle kızlık zarı tamiri olarak ta anılan kalıcı kızlık zarı tamiri yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir