Kızlık zarı dikimi hakkında birçok bilgiye internetten belirli aramaları yaparak ulaşabilirsiniz. Ancak bu bilgilerden hangisi doğru hangisi yanlış bilemezsiniz. Hatta kızlık zarı dikimi hakkında yanlış bilinenler şeklinde bilgi içerikli yazılara da ulaşabilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde yanlış bilinenlerden ziyade kızlık zarı dikimi hakkında eksik bilinenlere değineceğiz.

Kızlık Zarı Dikimi Esnasında Anestezi Nasıl Uygulanır?

Kızlık zarı dikimi hakkında belki de en çok eksik bilgi bu hususta yer almaktadır. Kızlık zarı dikimi nasıl uygulanır veya kızlık zarı dikimi kim tarafından uygulanır gibi bilgiler yer alırken işin uygulama aşamasındaki anestezi kısmına hiç değinilmez. Kızlık zarı dikimi esnasında anestezi çeşidi uzman doktorun veya işlemin uygulanacağı kişinin tercihine göre belirlenir. Lokal anestezi veya genel anestezi çeşitlerinden hangisi olursa olsun kızlık zarı dikimi işlemi rahatlıkla uygulanabilir. Ancak bazı uygulamalar esnasında kişi korkuya veya endişeye kapıldığı için böyle durumlarda genel anestezi yani tamamen uyuşturma yöntemi uygulanır. Aslında lokal anestezi yani sınırlı uyuşturma yöntemi de kızlık zarı dikimi esnasında ideal bir tercihtir. Arasındaki fark ise genel anestezi uygulanan hastanın uyanma süresi 1 ila 2 saat arasında olmaktadır. Lokal anestezi uygulanırsa işlemin hemen ardından taburcu edilerek hasta evine gönderilebilmektedir. Genel anestezi de taburcu etmek için hastanın tamamen uyanması beklenir ve bu da işlem süresini biraz uzatır.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi hakkında eksik bilinen bir başka bilgi ise kızlık zarı dikimi çeşitleridir. Bilinen kızlık zarı dikiminin tek çeşit olduğudur. Aslında kızlık zarı dikimi iki ana kategori altında uygulanmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak iki şekildedir.

Geçici kızlık zarı dikimi cinsel birleşme tarihinin ve günün bilinmesini gerektirmektedir. Cinsel birleşmeye kısa süre kala yapılan bu çeşit bazen bir hafta bazen 10 gün kala uygulanmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise bir süre sınırı yoktur. 10 yıla varan süre boyunca geçerliliğini korumaktadır.

Her iki yöntemde de cinsel birleşme esnasında kanama oranı çok küçük bir ihtimal dışında % 100’dür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir